+ Yorum Gönder
Sinema Köşesi ve Sinema Dünyası Bölümünden Sonu 'en sürprizli' filmler... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. FrEeDoM
  Usta Üye


  Sonu 'en sürprizli' filmler...

  Sonu 'en sürprizli' filmler... Forum Alev
  Sürprizli filmleri çok severiz. Ama en çok sonunda "hadi canıııım" dedirtenleri severiz. "Ben anlamıştım ya" diye bilmişlik taslayan arkadaşlarınıza sonunu söyleyerek eğlenebilirsiniz. İşte Top 10 listemiz
  6. His/ 1999

  6. His" filmi, bir miktar tahmin edilebilir olsa da şok edicilik yönünden ters köşeye yatırıcı bir filmdi. Final, hikayeyi ciddi bir şekilde yeni bir yöne taşıyordu ve tekrar izlemek zorunda kalıyordunuz
  Olağan Şüpheliler / 1995

  Lütfen "ben anlamıştım " diyen ukalalardan olduğunuzu söylemeyin. Bu filmin sonu, tüm liste içindeki filmler arasında tahmin etmesi en imkansız olanı. Peki geri kalanını hatırlayan var mı? Finalden dolayı filmi kimsecikler hatırlamıyor bile. Düşünsenize, finali olmadan bu filmin kaderi ne olurdu?

  Dövüş Kulübü / 1999

  Fincher'ın listedeki ikinci filmi. Bizce Nolan'dan çok daha uzun soluklu bir yönetmen. Film hakkında çok konuşmaya gerek yok, şimdiden bir klasik olan finalin sıkı bir nakavt yumruğu olduğunu söylemek kafi.

  Akıl Defteri / 2000

  Dahiyane sonlar listesinin en yeni üyesi. Filmin başarısının esas sebebi, acayip sonu değil, zamanı tersine çevirip kafamızı allak bullak eden acayip kurgusuydu. Bu yüzden Memento'yu sadece finaline güvenip yola çıkan filmlerden saymamız büyük haksızlık olur.

  Sapık / 1960

  Sapık filmi, pek "katil kim" filmi değildi. Aşağı yukarı katilin kim olduğunu zaten biliyorduk. Yerimizden zıplamamıza sebep olacak birkaç sahneden başka şok da yoktu. Zaten filmde o kadar az karakter vardı ki içimizi yiyen şüpheler besleyeceğimiz kimse de yoktu. Peki bu filmi bu kadar efsanevi kılan ne? Sanırız Hitchcock'un dehası ve Anthony Perkins'in terör dolu gözleri. Freudyen bakışa Hitchcockvari hasta yorum. Kusursuz bir final.

  Takip / 1998

  Christopher Nolan'ın ilk uzun metrajlı filmi. Son birkaç dakikasına kadar çok bir şey ifade etmeyen, zikzaklar çizerek ilerleyen siyah beyaz film, "Hadi canıım, efektini her filmiyle arttırdı.

  Diğerleri / 2001

  Aslında sıradan bir hayalet filmi. Kabul ediyoruz, 1940'lar atmosferinden midir, Nicole Kidman'ın bembeyaz suratından mıdır, çocukların mimiksiz ifadelerinden midir bilmiyoruz ama izlerken korktuk. Korktukça da Shayamalan'a yakışacak türden finalin tadı daha bir leziz geldi. Durun bir dakika, bu son,"6. His"ten tırtıklanmış gibi durmuyor mu biraz?

  Yedi / 1995

  Morgan Freeman'ın oynadığı, emekli olamayacak kadar işini seven dedektif Somerset, Brad Pitt'in oynadığı çaylak dedektif Mills O sıralar Brad Pitt ile birlikte olan Gwyneth Paltrow'un canlandırdığı Tracy ve sürprizi kaçmasın diye jenerikte adı geçmeyen Kevin Spacey'nin canlandırdığı adsız katil John Doe'dan oluşan 4 karakterin bir filmi bu kadar iyi doldurması şaşırtıcı.

  Vahşi Şeyler / 1998

  İşte bu dosyanın konusuna çok güzel bir örnek. Dönemeç üzerine dönemeç alan filmin sonu değişip duruyor. Kötü bir film hakkındaki kötü hafızalarınızı silmek için bir sürpriz gerektiği düşünülürse, filmin gerçekten de pek felaket olduğunu söylemek mümkün.

  Esaretin Bedeli / 2004

  "Bu film de en sona konur mu" diyenler yerden göğe kadar haklı. Ancak konumuz "sinema tarihine geçmiş süper kaliteli" filmler değil, "sonu hadi bee" dedirten filmler.

  Film boyunca bir lokma, bir hırka geçinip giden Andy Dufresne'nin nasıl bir uyanık olduğu finalde ortaya çıkıyor. Kabak, Müdür Norton'un başına o kadar ciddi patlıyor ki neredeyse onun için üzülüyoruz. Bu dahiyane senaryonun arkasında Stephen King ve Exorcist dahisi William Peter Blatty'nin olduğunu bilmek şaşkınlığımızı bir nebze azaltıyor.


 2. Alev
  Özel Üye

  Sonu 'en sürprizli' filmler... Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
sonu sürprizli filmler,  katili sürpriz filmler
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi